Ewelina Starejki

Start / Ewelina Starejki

Ewelina Starejki

Aktorka filmowa, telewizyjna i teatralna, związana z krakowskim Teatrem Bagatela. Gra w różnorodnym repertuarze: od tragedii Szekspira przez rosyjskie dramaty po sztuki współczesne, komedie i farsy.

Na szczególną uwagę zasługują jej interpretacje Nataszy w „Trzech siostrach” na podstawie sztuki Antoniego Czechowa w reżyserii Andrzeja Domalika (2001), Kobiety w „Psie, Kobiecie, Mężczyźnie” na podstawie sztuki Sibylle Berg w reżyserii Andrzeja Majczaka, Stelli w „Tramwaju zwanym pożądaniem” na podstawie sztuki Tennessee Williamsa w reżyserii Dariusza Starczewskiego (2009), Bożeny w „Między nami dobrze jest” na podstawie sztuki Doroty Masłowskiej w reżyserii Andrzeja Majczaka (2011) i Mileny w „Barbelo, o psach i dzieciach” na postawie sztuki Biljany Srbljanović w reżyserii Małgorzaty Bogajewskiej (2011).
W jej dorobku filmowym i telewizyjnym znajduje się role w takich filmach, jak „Próba mikrofonu” (2006) Tomasza Jurkiewicza, „Aria diva” (2007) Agnieszki Smoczyńskiej oraz w  serialach „Niania” (2005), „Królowie śródmieścia” (2006) i „Plebania” (2007).

 

Filmografia

Poznaj filmografię wykładowcy na:

zajęcia

Ewelina Starejki prowadzi zajęcia na kierunkach:

Ucz się w AMA!

Zobacz obecne
ZAPISY NA
KIERUNKI

Zacznij z AMA

zacznij z ama

Nakręć się na film Ucz się od najlepszych