Warsztaty Fotograficzne Master Class fotografia portretowa

Start / Warsztaty / Warsztaty / Warsztaty Fotograficzne Master Class fotografia portretowa
Master Classes z zakresu fotografii modowej i portretowej, które odbędą się w trakcie wystawy sekcji ShowOFF Miesiąca Fotografii w Krakowie w Centrum Filmowym Kraków. Warsztaty mistrzowskie to autorskie, intensywne kursy (8-10 h), prowadzone przez wybitnych specjalistów w danej dziedzinie fotografii, stylizacji i mody – Szymona Boczka, Beatę Bojdę i Adama Golca
W niedzielę 11 czerwca odbędą się Warsztaty Mistrzowskie z fotografii portretowej. Poprowadzi je wybitny polski fotograf Adam Golec – portrecista, m.in. Johna Malkovica, Petera Greenawaya i Wisławy Szymborskiej poprowadzi warsztaty z fotografii portretowej. Podczas sesji zdjęciowej w unikalnych przestrzeniach czterogwiazdkowego Dada Boutique Hotel wraz z uczestnikami warsztatu wykona portrety aktorki filmowej i teatralnej Pauliny Puślednik (Narodowy Teatr Stary w Krakowie).
Najlepsze fotografie zrealizowane podczas warsztatów zostaną zaprezentowane na wystawie w Krakowie.
UWAGA: ilość miejsc ograniczona!
  
   Geza Rohring, Jan Klata, John Malkovich:  FOT. Adam Golec
Adam Golec – absolwent PWSFTviT w Łodzi. Fotografi, videograf. Wielokrotnie nagradzany w konkursach fotograficznych, Fotografii Teatralnej, Grand Press Photo, Newsreportaż, BZWBK Press Foto, Konkurs Polskiej Fotografii Prasowej. Zwycięzca pierwszej edycji Konkursu Fotografii Teatralnej w 2015 roku.

Autor między innymi zdjęcia Wisławy Szymborskiej, na którym uwiecznił wzruszającą reakcję Poetki na wiadomość o przyznaniu jej Nagrody Nobla. Fotografii, która weszła do kanonu polskiego fotoreportażu. Przez lata również jej zaufany portrecista. Do własnego gwiazdozbioru portretowanych osób zebrał Mario Vargasa Llosę, Johna Malkovicha, Ludwika Jerzego Kerna, Petera Greenawaya, Edwina Brienena, Stanisława Lema, Orhana Pamuka, Andrzeja Stasiuka, Gézę Röhriga i wiele innych interesujących postaci.

Wśród swoich publikacji obok reportażu i eseju fotograficznego oraz portretu ma oparte na współpracy z polskimi autorami książki. Wyspę Łzę z Joanną Bator czy zbiór wywiadów z Andrzejem Stasiukiem ilustrowany fotografiami pisarza z Wołowca, a także cykl ilustrujący rozmowy o śmierci z Ojcem Leonem Knabitem.

Koszt udziału w pojedynczych warsztatach: 500 zł
Koszt udziału w obu warsztatach 10 i 11 czerwca: 800 zł (200 zł taniej!)
Pierwszy zapis: 20% rabatu

Ramowy program

10:00 -13:00
Wprowadzenie teoretyczne do fotografii portretowej, autoprezentacja (wybrane portrety Adama Golca), opis zadania z modelem / miejsce: sala wykładowa
13:00 -16:00
Praca z modelką równolegle na dwóch planach // miejsce: Dada Boutique Hotel
16:00 -19:00
Selekcja, edycja, omówienie prac / miejsce: sala wykładowa

Instruktorzy

Adam Golec

Fotografik

Informator zapisowy

 • Zapisy od: 25.04.2017
 • Termin kursu: 10-11.06.2017
 • Czas trwania: 2 dni (sobota – niedziela)
 • Godziny zajęć: 10:00 – 18:00
 • Koszt: Koszt udziału w pojedynczych warsztatach: 500 PLN,
  Koszt udziału w obu warsztatach 10 i 11 czerwca: 800 PLN
 •  Rabaty:
  Pierwszy zapis: 20% rabatu
 • Wielkość grupy: 10 osób
 • Pozostałe warsztaty zostały wymienione po prawej stronie.

zacznij z ama

Nakręć się na film Ucz się od najlepszych