fbpx

Kierunki filmowe

Start / Kierunki filmowe

Nauka w ama

AMA FILM ACADEMY oferuje szeroki wachlarz kierunków praktycznego kształcenia filmowego dla początkujących i zaawansowanych. Specjalizuje się w profesjonalnym kształceniu z zakresu nowoczesnych dziedzin twórczości audiowizualnej. Program nauczania ewoluuje wraz z pojawianie się nowych trendów w kinematografii oraz rozwojem technologii filmowych. Jesteśmy otwarci na potrzeby naszych słuchaczy.

Program nauczania obejmuje podstawowe dziedziny branży audiowizualnej: reżyserię, scenariopisarstwo, sztukę operatorską, produkcję filmową, grę aktorską, postprodukcję obrazu, realizację dźwięku, dziennikarstwo multimedialne i realizację obrazu. AMA FILM ACADEMY prowadzi zajęcia w trybie niestacjonarnym (zaocznym) i stacjonarnym (dziennym), dedykowane początkującym oraz zaawansowanym filmowcom. Na strukturę AMA FILM ACADEMY składają się zarówno stałe kierunki kształcenia, jak i kilkudniowe warsztaty obejmujące obszar technologii i realizacji filmowej oraz master class.

Kierunki

Stacjonarne

Roczne, dwusemestralne kierunki. Kształcenie praktyczne i warsztatowe, osadzone na solidnych podstawach teoretycznych. Zajęcia odbywają się od wtorku do piątku w godzinach od 10:00 do 17:00. Duża intensywności programu wyraża się w liczbie 480 godzin nauki w ciągu roku i 320 godzin zajęć fakultatywnych.

Poznaj kierunki

Niestacjonarne

Roczne lub dwuletnie kierunki. Zajęcia prowadzone są w trakcie zjazdów trwających od piątku do niedzieli. W piątek zajęcia odbywają się od 16:00 do 20:00, w sobotę i niedzielę od 10:00 do 18:00. Dodatkowo w programie nauczania: zajęcia fakultatywne, udział w redakcji AMA TV i liczne pozaszkolne realizacje filmowe.

Poznaj kierunki

NAUKA

Pomoce dydaktyczne

AMA FILM ACADEMY proponuje naukę w nowoczesnych warunkach, z wykorzystaniem technologii przyszłości. Stale rozszerza wachlarz swoich propozycji oraz modyfikuje program nauczania w celu osiągnięcia jak najlepszych wyników.

Wykładowcy

Nasi wykładowcy to uznani, czynni zawodowo filmowcy z dużym doświadczeniem zawodowym i artystycznym oraz wytrawni wykładowcy wyższych uczelni.

Praktyka

Plan filmowy

Motto AMA to powołanie i zawód, zrozumienie celu i zdobycie praktycznych umiejętności. Nacisk położony jest przede wszystkim na naukę rzemiosła. Teoria odgrywa tu rolę pomocniczą, ułatwiającą realizację zadań praktycznych.

Sprzęt filmowy

Słuchacze AMA FILM ACADEMY mają do dyspozycji park oświetleniowy, wiele współczesnych kamer, pełny sprzęt dźwiękowy, zaawansowane stanowiska montażowe, VFX i color grading.

Warsztaty

Kilkudniowe warsztaty i plenery filmowe

W AMA odbywają się warsztaty z różnych dziedzin realizacji filmowej. Program warsztatów obejmuje zarówno zagadnienia techniczne, jak i realizacyjne należące do wszystkich współczesnych dziedzin produkcji audiowizualnej.

Poznaj warsztaty

Studenci AMA

Studenci są największą wartością AMA. Zdobywają konkretny zawód filmowy, biorąc udział w wielu zajęciach warsztatowych, między innymi w studiu zdjęciowym AMA.

zacznij z ama

Nakręć się na film Ucz się od najlepszych