Joanna Szymańska

Start / Wykładowcy / Joanna Szymańska

Joanna Szymańska

Kierowniczka produkcji i producentka. Wspólnik w firmie SHIPsBOY, którą prowadzi  z Dawidem Janickim. Były kierownik Działu Produkcji w Wajda Studio. Uznana przez British Council za najlepszego polskiego młodego przedsiębiorcę filmowego 2007 roku.

Absolwentka filmoznawstwa na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego, a także Berlinale Talent Campus (2011), studentka prawa Uniwersytetu SWPS w Warszawie. Uczestniczka EAVE (edycja 2015). Odbyła czteromiesięczny staż u Eda Guiney (Element Pictures, Dublin), z którym od stycznia 2015 współpracuje jako niezależny konsultant.
Za film „Mleczny brat” (2014) w reżyserii Vahrama Mkhitaryana zdobyła Nagrodę dla Najlepszego Producenta Filmów Krótkometrażowych i Dokumentalnych na  Krakowskim Festiwalu Filmowym. Współpracowała m.in. z Andrzejem Wajdą, Jolantą Dylewską czy Wojciechem Marczewskim. Była producentką wykonawczą fabuł w reżyserii Wilhelma Sasnala („Opad”, 2010) i Nory McGettigan („Sanctuary”, 2012). W Wajda Studio zrealizowała kilkanaście krótkometrażowych filmów fabularnych i dokumentalnych (współpracowała m.in. przy produkcji nominowanej do Oscara „Joanny” w reżyserii Anety Kopacz). Jako koordynator produkcji zrealizowała dwie edycje międzynarodowego edukacyjnego programu EKRAN. Angażuje się także w działalność na rzecz przemysłu filmowego w Polsce – należy do Stowarzyszenia Filmowców Polskich oraz przewodniczy Sekcji Młodych Producentów, którą współzakładała, przystępując do Krajowej Izby Producentów Audiowizualnych.

 

 

Filmografia

Poznaj filmografię wykładowcy na:

JOANNA SZYMAŃSKA  WYWIAD

STUDENCI O  JOANNIE SZYMAŃSKIEJ

zajęcia

Joanna Szymańska prowadzi zajęcia na kierunkach:

Ucz się w AMA!

Zobacz obecne
ZAPISY NA
KIERUNKI

Zacznij z AMA

zacznij z ama

Nakręć się na film Ucz się od najlepszych