Wykładowcy

Start / Wykładowcy

nasi wykładowcy

Wykładowcami w AMA FILM ACADEMY są przede wszystkim czynni zawodowo filmowcy z dużym doświadczeniem; osoby o bogatym i znaczącym dorobku, obejmującym zarówno produkcje krajowe, jak i międzynarodowe. Można tu jednak spotkać także rozpoczynających karierę, przebojowych twórców, swobodnie poruszających się w świecie nowoczesnych technologii.

Stała kadra AMA to grupa blisko stu osób związanych bezpośrednio z branżą audiowizualną. Od wszystkich można sporo się nauczyć!

Wykłady, zajęcia praktyczne i warsztaty prowadzą reżyserzy, scenarzyści, operatorzy, aktorzy, producenci filmowi, scenografowie, montażyści, dźwiękowcy, specjaliści od postprodukcji obrazu, asystenci filmowi, oświetlacze, technolodzy i technicy filmowi, a także teoretycy filmu i sztuki. Często przyjeżdżają prosto z planu filmu, serialu czy programu TV. Sprawdź to!

kadra

Reżyseria

Katarzyna Klimkiewicz

Reżyserka

Prowadzący k. Reżyseria Filmowa

Xawery Żuławski

Reżyser

Prowadzący k. Podyplomowy Reżyserski

Daria Woszek

Reżyserka

Daria Lipko

Reżyserka TV

Krzysztof Haich

Reżyser TV

Prowadzący k. Filmowy Stacjonarny

Błażej Wolny

Reżyser TV

Piotr Szczerbic

II Reżyser

Scenariopisarstwo

Mariusz Sykut

Scenarzysta

Prowadzący k. Scenariopisarstwo

Dominik W. Rettinger

Scenarzysta, powieściopisarz

Aleksandra Świerk

Script Doctor

Sztuka Operatorska

Piotr Lenar

Dyrektor Szkoły - Operator Filmowy

Prowadzący k. Operatorski

Jarosław Żamojda

Operator Filmowy

Prowadzący k. Operatorski

Piotr Wojtowicz

Operator Filmowy

Prowadzący k. Podyplomowy Operatorski

Dariusz Pawelec

Operator Filmowy, Realizator TV

Prowadzący k. Filmowy Stacjonarny

Jerzy Zieliński

Operator Filmowy

Tomasz Dobrowolski

Operator Filmowy

Wojciech Todorow

Operator Filmowy

Adam Sikora

Operator

Janusz Sus

Operator Kamery, Operator Filmowy

Paweł Chorzępa

Operator Filmowy

Jeremi Grzywa

Operator Filmowy, Realizator TV

Prowadzący k. Podstawowy Kurs Filmowy

Fotografia

Adam Golec

Fotografik

Kamila Kozik

Fotografka

Postprodukcja obrazu

Jarosław Sterczewski

Kolorysta

Prowadzący k. Color Grading

Cezary Grzesiuk

Montażysta

Prowadzący k. Postprodukcja Obrazu

Jarosław Barzan

Montażysta

Marek Klimaszewski

Montażysta

Prowadzący k. Montaż - Kurs Weekendowy

Glen Castinho

Senior Colorist

Tomasz Poznański

Kolorysta

Prowadzący k. Color Grading

Jakub Wróbel

VFX Specjalist

Prowadzący k. Efekty Specjalne VFX

Łukasz Wiśniewski

Animation 3D Specialist

Prowadzący k. Postprodukcja Obrazu

Krzysztof Hrycak

VFX Specialist, Supervisor, CEO Nolabel

Mikołaj Valencia

VFX Specialist, Animator

Prowadzący k. Efekty Specjalne VFX

Piotr Krasny

DI Specialist

Maciej Karczewski

Montażysta

Prowadzący k. Montaż - Kurs Weekendowyk. Montaż - Kurs Wieczorowy

Jacek Galica

Montażysta

Tomasz Runowicz

VFX Supervisor

Napoleon Bryl

Wykładowca ASP

Produkcja

Borys Sławik

Specjalista Nowych Mediów

Joanna Szymańska

Producentka

Prowadzący k. Produkcja Filmowa

Iga Bałos

Autorka, Specjalista prawa filmowego

Krzysztof Gierat

Dyrektor KFF

Anna Dziedzic

PR Manager

Anna Zajączkowska

Kierowniczka Produkcji

Bartosz Seidel

Kierownik produkcji

Aktorstwo

Tadeusz Łomnicki

Aktor

Prowadzący k. Aktorstwo Filmowe

Rafał Kosecki

Aktor, reżyser TV

Łukasz Lipiarz

Koordynator kaskaderski

Julia Potkiewicz

Reżyser castingu

Dźwięk

Michał Kosterkiewicz

Reżyser dźwięku

Piotr Witkowski

Operator dźwięku

Michał Fojcik

Sound Designer

Prowadzący k. Dźwięk i Muzyka w Filmie

Bartek Magdoń

Instruktor Pro Tools

Grzegorz Rożek

Elektroakustyk

Paweł Przezwański

Realizator dźwięku, kompozytor

Paweł Małecki

Wibroakustyk

Bartłomiej Bogacki

Realizator dźwięku na planie

Prowadzący k. Dźwięk i Muzyka w Filmie

Krzysztof Ridan

Realizator dźwięku

Monika Krzanowska

Realizatorka dźwięku na planie

Tomasz Sikora

Realizator dźwięku na planie

Technika

Jerzy Irzyk

Mistrz oświetlenia

Piotr Seweryn

Asystent Kamery, Operator Gimabala

Marek Fudali

Mistrz oświetlenia

Jarosław Pestyk

Operator Kamery

Przemysław Tomala

Specjalista IT

Teoria Filmu i Sztuki

Robert Sowa

Teoretyk sztuk plastycznych

Piotr Zdybał

Historyk sztuki

Amelia Wichowicz

Filmoznawca

Tomasz Dettloff

Reżyser, scenarzysta

Miłosz Horodyski

Realizator filmowy, teoretyk języka filmu

Natalia Gajecka

Prawnik, adwokat

Praktyka multimedialna

Jacek Szarański

Realizator filmowy, II reżyser

Joanna Macha

Scenografka

Jagna Janicka

Kostiumografka, scenografka

Masterclass

zacznij z ama

Nakręć się na film Ucz się od najlepszych