O nas

Start / O nas

o AMA FILM ACADEMY

Otworzyłeś oczy, zobaczyłeś światło i świat. Wtedy poczułeś wibracje talentu i zapragnąłeś powiedzieć coś od siebie. Wzbudziłeś emocje i przemyślenia, poruszyłeś duszę, dałeś rozrywkę. Tym jest kino, którego potrzebuje widz. Takie filmy chcemy robić.

AMA FILM ACADEMY jest szkołą filmową umożliwiającą nabycie kompetencji we wszystkich dziedzinach przemysłu filmowego. Została stworzona przez doświadczonych filmowców. Motto Szkoły to powołanie i zawód, zrozumienie celu i zdobycie praktycznych umiejętności. Nauka odbywa się w nowoczesnych warunkach, z wykorzystaniem technologii przyszłości. Program nauczania ewoluuje wraz z pojawianiem się nowych trendów w kinematografii oraz rozwojem technologii filmowych.

Założycielem szkoły jest Piotr Lenar – autor zdjęć filmowych o bogatym dorobku artystycznym, na który składają się produkcje krajowe i zagraniczne, a także wykładowca szkół filmowych z wieloletnim doświadczeniem.

Zajęcia w AMA FILM ACADEMY prowadzą uznani i aktywni zawodowo twórcy filmowi oraz doświadczeni wykładowcy akademiccy. Stała kadra Szkoły to zespół kilkudziesięciu osób związanych bezpośrednio z branżą audiowizualną. Wykładowcami w AMA FILM ACADEMY są reżyserzy, scenarzyści, operatorzy, aktorzy, producenci filmowi, scenografowie, montażyści, dźwiękowcy, specjaliści od postprodukcji obrazu, asystenci filmowi, oświetlacze, technolodzy i technicy filmowi, a także teoretycy filmu i sztuki.

Funkcje doradcze w AMA FILM ACADEMY pełni Rada Programowa, której przewodniczącym jest słynny polski reżyser i producent filmowy, prof. Krzysztof Zanussi, a pozostałymi członkami: Krzysztof Gierat – dyrektor Krakowskiego Festiwalu Filmowego, Irena Strzałkowska – polska reprezentantka Eurimages oraz Joanna Szymańska – producentka filmowa.

Program nauczania obejmuje podstawowe dziedziny branży audiowizualnej: reżyserię, scenariopisarstwo, sztukę operatorską, produkcję filmową, grę aktorską, postprodukcję obrazu, realizację dźwięku, dziennikarstwo multimedialne i realizację obrazu. Jesteśmy otwarci na potrzeby naszych słuchaczy. Na strukturę AMA FILM ACADEMY składają się zarówno stałe kierunki kształcenia, jak i kilkudniowe warsztaty oraz master class.

AMA FILM ACADEMY jest marką prowadzoną przez 8 1/2 MEDIA, wpisaną do Rejestru Instytucji Szkoleniowych pod numerem 2.12/00121/2016 oraz do Rejestru Niepublicznych Szkół Artystycznych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod numerem 578/20/2011 jako Niepubliczna Policealna Szkoła Filmowo-Artystyczna „AMA”.

kadra akademii

Dyrektor

Piotr Lenar

Dyrektor Akademii, Operator Filmowy
Członek EFA, BVK, PSC

Sekretariat

Katarzyna Skowron

Koordynator działu organizacyjnego, sekretariatu, asystent dyrekcji

tel: 514 584 030

Magdalena Małecka

Manager programowy,
manager produkcji filmowej

tel: 504 850 678

Wojciech Matusik

Koordynator działu technicznego,
AMA Rental

tel: 504 850 697

Natalia Gajecka

Dział prawny

rada programowa

Krzysztof Zanussi

Przewodniczący Rady Programowej

tel: 514 584 030

Krzysztof Gierat

Zastępca Przewodniczącego
Rady Programowej

tel: 514 584 030

Irena Strzałkowska

Członek Rady Programowej

tel: 514 584 030

Joanna Szymańska

Członek Rady Programowej

tel: 514 584 030

AMA
w liczbach

0

Studentów

rocznie

0

kierunków

nowoczesnych

0

wykładowców

na stałe

0

absolwentów

ukończyło AMA

Wirtualny spacer

zacznij z ama

Nakręć się na film Ucz się od najlepszych