Podyplomowy Kierunek Reżyserski

ama podyplomowa rezyseria


NOWY w ama Podyplomowy kierunek Reżyserski, to roczny kurs praktycznej realizacji filmu na poziomie zaawansowanym. Przygotowuje do ewentualnych egzaminów  w szkołach filmowych lub do samodzielnej profesjonalnej pracy reżysera filmowego.

Kierunek przeznaczony jest dla absolwentów Akademii Multi Art oraz innych szkół: filmowych, artystycznych, plastycznych i fotograficznych, filmoznawczych i oznacza praktyczne studia z zakresu reżyserii filmowej. Wymagany średni lub wysoki stopień zaawansowania praktycznych umiejętności filmowych.

Podyplomowy Kierunek Reżyserii
to zaawansowany, roczny  kurs polegający na indywidualnej pracy nad realizacją filmu w profesjonalnych warunkach, mistrzowskich konsultacjach z uznanymi autorytetami reżyserskimi, oraz na obowiązkowej, indywidualnej praktyce w filmowych firmach produkcyjnych, stacjach TV.
Efektem Kursu musi być film w dowolnej formule, zrealizowany w profesjonalnych warunkach i przy wsparciu finansowym i organizacyjnym dostępnym na produkcyjnym rynku filmowym w Polsce i Europie, przy wsparciu Akademii Multi Art.
To jedyny w swoim rodzaju kurs przygotowujący do ostatecznej roli reżysera w zawodzie
lub kontynuacji nauki na poziomie wysoko zaawansowanym.

 

Trwający rok Kurs składa się z 3 miesięcznej, obowiązkowej praktyki w zakresie produkcji i realizacji filmowo-reklamowo-telewizyjnej, poznania szczegółowo form finansowania produkcji filmowej, konsultacji artystycznych w zakresie reżyserii, konsultacji praktycznych w zakresie produkcji, praktyki na planie filmowym, oraz skutecznej realizacji dowolnego filmu w formie pracy dyplomowej w warunkach profesjonalnej produkcji.

Nowością będzie planowana współpraca  z młodymi kompozytorami muzyki filmowej prowadzona wspólnie z  Festiwalem Muzyki Filmowej w Krakowie. Zakończeniem będą międzynarodowe warsztaty organizowane w trakcie przyszłorocznej edycji FMF.

 

Akademia Multi Art zastrzega sobie prawo selekcji przyjmowanych na Podyplomowy Kierunek Reżyserii osób.

Wykładowcami będą znani reżyserzy filmowi i producenci filmowi.
RAMOWY PROGRAM

7 Zjazdów weekendowych w formie konsultacji indywidualnych także poza siedzibą szkoły, master class, obowiązkowe praktyki.

Ramowy program kursu przewiduje głównie zajęcia praktyczne.

 

  • Obowiązkowa praktyka w zakresie produkcji i realizacji filmowo-reklamowo-telewizyjnej w jedenj z firm produkcyjnych w Polsce
  • Szczegółowe formy finansowania produkcji filmowej
  • Konsultacje artystyczne w zakresie reżyserii filmowej
  • Konsultacje praktyczne w zakresie produkcji filmowej
  • Praktyka na planie filmowym
  • Realizacji dowolnego filmu w formie pracy dyplomowej w warunkach profesjonalnej produkcji
  • Zagadnienia współczesnej promocji, sprzedaży, dystrybucji
  • System- mistrz- uczeń
Wśród planowanych wykładowców, wybrane nazwiska spośród najlepszych polskich filmowców:
Krzysztof Zanussi – reżyser
Xawery Żuławski – reżyser
Magdalena Łazarkiewicz – reżyser
Maciej Dejczer – reżyser
Wojciech Smarzowski – reżyser
Jacek Bławut – reżyser, operator
Piotr Lenar – operator
Jarosław Żamojda – reżyser, operator
Piotr Miklaszewski – producent 
Joanna Szymańska – producent
Mariusz Sykut – scenarzysta
Aleksandra wierk – specjalistka scenariuszowa, script doctor, producent

Warunkiem  przyjęcia na Podyplomowy Kierunek Reżyserski jest przedstawienie dokumentu ukończenia szkoły filmowej, artystycznej, fotograficznej lub plastycznej oraz przedstawienie prac filmowych określających stan zaawansowania.

Zajęcia będą się odbywać w formie 7 zjazdów  w formie konsultacji oraz pleneru filmowego, dodatkowych konsultacji, licznych prac własnych na terenie szkoły, prac montażowych i literackich, praktyk produkcyjnych, dodatkowych realizacji filmowych.

Absolwenci Podyplomowego Kierunku Reżyserskiego otrzymują Dyplom AMA sygnowany wpisem do rejestru niepublicznych szkół artystycznych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, oraz wyprodukowany film dyplomowy.

 


REKRUTACJA
Warunkiem  przyjęcia na Podyplomowy Kierunek REŻYSERSKI jest przedstawienie dokumentu ukończenia szkoły filmowej, artystycznej lub plastycznej oraz przedstawienie prac filmowych określających stan zaawansowania.

Informator zapisowy

Zapisy: od 01.10.2016     Rekrutacja: listopad 2016 – Marzec 2017

1000 pln ( absolwenci AMA brak )

50 pln  ( absolwenci AMA brak )

4000 pln/semestr – 8000 / rok

płatne za semestry z góry do 15 marca  i 15 października każdego roku

płatne miesięcznie do ustalenia z dyrekcją AMA

CV, ewentualne prace filmowe, proszę nadsyłać na adres e-mail rekrutacja@akademiamultiart.pl