OSTATNI TYDZIEŃ REKRUTACJI!

Start / Aktualności / OSTATNI TYDZIEŃ REKRUTACJI!

OSTATNI TYDZIEŃ REKRUTACJI!

23-07-2017

Rozpoczynamy ostatni już tydzień zapisów w Rekrutacji Letniej 2017 do AMA Film Academy.

W rekrutacji Jesiennej od 208.2017 będą zapisy wyłącznie na kierunki, na które pozostaną miejsca.

Ostatnie już miejsca są na Kierunki:

Kierunek Operatorski,

Kierunek Reżyseria,

Kierunek Operatorski i Oświeteleniowy Stacjonarn

Postprodukcja Obrazu

Tutaj lista wszystkich aktywnych jeszcze zapisów.

 

 

REKRUTACJA DO AMA FILM ACADEMY 2017/2018

 

 

w trybie dziennym:

KIERUNEK FILMOWY (STACJONARNY)

To roczny, 2-semestralny stacjonarny kurs kompleksowej realizacji filmowej, reżyserii oraz sztuki operatorskiej na poziomie podstawowym.
Kierunek daje ogólne umiejętności i wiadomości z zakresu realizacji form audiowizualnych dla potrzeb filmu, telewizji, reklamy, mediów interaktywnych.

MONTAŻ I COLOR GRADING (STACJONARNY)

To dwuletni, niespotykany w innych szkołach kompleksowy kurs zagadnień współczesnej postprodukcji obrazu: montażu filmowego i korekcji barwnej.

REŻYSERIA (STACJONARNY)

To dwuletni, intensywny kurs przygotowujący do zawodu reżysera i szeroko rozumianego autora różnorodnych form filmowych.

OPERATORSKI I OŚWIETLENIOWY (STACJONARNY)

To  dwuletni, intensywny kurs na poziomie szkoły policealnej przygotowujący do zawodu operatora filmowego lub kontynuacji nauki na innych kierunkach operatorskich

w trybie zaocznym:

SCENOGRAFIA FILMOWA  (NIESTACJONARNY)

To dwuletni czterosemestralny kurs obejmujący całokształt zagadnień związanych ze scenografią filmowo-telewizyjną i kostiumografią.
Prawie 600 godzin praktyki przygotowuje do samodzielnej pracy scenografa filmowego. Studia obejmują realizację indywidualnych projektów, udział w realizacjach filmowych innych studentów Akademii, wizyty na profesjonalnych planach, autorskie spotkania z autorytetami z branży, w tym przede wszystkim Master Class z najwybitniejszym polskim scenografem, laureatem Oscara za film S.Spielberga – Allanem Starskim.

 

KIERUNEK DŹWIĘK I MUZYKA W FILMIE (NIESTACJONARNY)

To dwuletni czterosemestralny kurs obejmujący całokształt zagadnień związanych z realizacją dźwięku i muzyki w filmie, TV, reklamie i multimediach

KIERUNEK REŻYSERIA FILMOWA (NIESTACJONARNY)

To dwuletni, 4-semestralny kierunek poświęcony nauce kompleksowej realizacji filmowej w zakresie reżyserii.Słuchacze zdobywają umiejętności praktyczne w zakresie reżyserii filmowej.

KIERUNEK PRODUKCJA FILMOWA (NIESTACJONARNY)

To dwuletni, 4-semestralny kurs w nowoczesny sposób przygotowujący studentów do pracy producenta filmowego. Kierunek ten przygotowuje do pracy producenta filmowego w sposób kreacyjny, dając również podstawy umiejętności organizacji produkcji filmowej.

KIERUNEK OPERATORSKI (NIESTACJONARNY)

To dwuletni, 4-semestralny kurs sztuki operatorskiej na poziomie podstawowym, średnim i zaawansowanym, przygotowuje do dalszej kontynuacji studiów w zakresie sztuki operatorskiej lub samodzielnej pracy jako operator filmowy wszystkich form audiowizualnych z filmem fabularnym, dokumentalnym i reklamowym włącznie.

KIERUNEK POSTPRODUKCJA (NIESTACJONARNY)

To dwuletni, 4-semestralna nauka montażu filmowego, efektów cyfrowych VFX, ani-macji 3D oraz postprodukcji obrazu. Pierwszy semestr obejmuje naukę wspólną elementów języka filmowego, technologii obrazu i dźwięku, analizy filmowej, konstrukcji dzieła filmowego oraz podstaw wszystkich dziedzin postprodukcji obrazu w filmie.

W drugim semestrze zaczynają się praktyczne zajęcia specjalistyczne w danej specjalizacji. Drugi rok to doskonalenie w praktykowanych specjalizacjach.

KIERUNEK SCENARIOPISARSTWO (NIESTACJONARNY)

To roczny, 2-semestralny kurs, przygotowujący studentów do pracy przy filmie fabularnym, serialu oraz formacie dokumentalnym. Kurs kończy się przygotowaniem autorskiego scenariusza wybranej przez słuchacza formy filmowej.

Zaletą kierunku jest możliwość praktycznej realizacji tekstów i obrócenia ich w formę filmową na innych kierunkach w AMA.

KIERUNEK AKTORSTWO FILMOWE (NIESTACJONARNY)

To dwuletni, 4-semestralny kurs aktorstwa filmowego, obejmujący pracę z kamerą, specyfikę pracy na planie zdjęciowym, współpracę z reżyserem i operatorem. Absolwenci kursu są w pełni przygotowani do pracy w filmie i telewizji.

Kurs przeznaczony jest zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych aktorów.

PODYPLOMOWY KIERUNEK REŻYSERSKI (NIESTACJONARNY)

To zaawansowany, roczny kurs polegający na indywidualnej pracy nad realizacją filmu w profesjonalnych warunkach, mistrzowskich konsultacjach z uznanymi autorytetami reżyserskimi oraz na obowiązkowej, indywidualnej praktyce w filmowych firmach produkcyjnych, stacjach TV.

PODYPLOMOWY KIERUNEK OPERATORSKI (NIESTACJONARNY)

To semestralny kurs sztuki operatorskiej, przygotowujący na poziomie zaawansowanym do dalszej kontynuacji studiów filmowych lub też samodzielnej pracy operatorskiej.

Kurs przeznaczony jest dla absolwentów AMA oraz innych szkół: filmowych, artystycznych, plastycznych i fotograficznych. Wymagany średni stopień zaawansowania operatorskiego.

AMA Film Academy mieści się na Zabłociu, industrialnej dzielnicy Krakowa. Szkoła sąsiaduję z Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK raz Muzeum Historycznym Fabryka Schindlera. Po drugiej stronie ulicy powstaje Centrum Filmowe Kraków, skupiające artystów i przedstawicieli  krakowskiej branży filmowej. Studenci AMA Film Academy to ludzie ciekawi świata i wszechstronni. Ich prace biorą udział w  wielu konkursach i Festiwalach Filmowych, min. w Krakowie, Koszalinie i Łodzi. Wzajemnie wspierają kolejne przedsięwzięcia zarówno te szkolne jak I te zupełnie spoza.   To tu, po prawej stronie Wisły zaczyna się rozwijać nowy istotny punkt na filmowej mapie  Polski.

 

zacznij z ama

Nakręć się na film Ucz się od najlepszych